Karma dla kota syberyjskiego. Jaką wybrać? Żywienie

Artykuł ten przedstawia kota syberyjskiego – rasę, która pięknie wygląda i ma wyjątkowy, bardzo towarzyski charakter. Jaka jest najlepsza karma dla kota syberyjskiego?
karma dla kota syberyjskiego

Najlepiej żywić kota różnorodnie: zarówno karma sucha, jak i karma mokra oraz żywienie domowe będzie odpowiednie. Nie zaszkodzi dać też kotu od czasu do czasu jakiegoś małego przysmaczku. Jeśli chodzi o pielęgnację kota, trzeba w szczególności dbać o jego futro. Kot ten rasa odporna, lecz są pewne specyficzne choroby, które mogą wystąpić u kotów syberyjskich.

Artykuł ten przedstawia kota syberyjskiego – rasę, która pięknie wygląda i ma wyjątkowy, bardzo towarzyski charakter. Jaka jest najlepsza karma dla kota syberyjskiego? Najlepiej żywić kota różnorodnie: zarówno karma sucha, jak i karma mokra oraz żywienie domowe będzie odpowiednie. Nie zaszkodzi dać też kotu od czasu do czasu jakiegoś małego przysmaczku. Jeśli chodzi o pielęgnację kota syberyjskiego, trzeba w szczególności dbać o jego futro. Kot ten rasa odporna, lecz są pewne specyficzne choroby, które mogą wystąpić u kotów syberyjskich.

Koty syberyjskie a karma

Koty syberyjskie, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z mroźniej Syberii. Jest to rasa naturalna.

Koty te wyglądają pięknie, okazale, dostojnie, a przy tym mają niezwykle pozytywny charakter. Uwielbiają się bawić i hasać po dworze. Są to zwierzęta oddane ludziom – chodzą często za swoim opiekunem i bardzo nie lubią zostawać same.

Kot syberyjski ma w sobie nieco dzikości, lecz z odpowiednią dozą cierpliwości da się go wychować. Wychowanie kota syberyjskiego należy zacząć od małego, kocięta syberyjskie są bowiem najbardziej chłonne.

Z niniejszego artykułu dowiesz się, jaka jest najodpowiedniejsza karma dla kota syberyjskiego.

Żywienie kota syberyjskiego

Żywienie kota syberyjskiego powinno być zróżnicowane. Zalecana jest zarówno karma sucha, karma mokra, jak i jedzenie przyrządzane w domu. Może to być nabiał (z wyłączeniem mleka), surowe mięso, wybrane warzywa (z pewnością nie cebula i czosnek). Nie warto odmawiać kotom też drobnych przysmaczków.

Zobacz też:  Kot syberyjski — choroby. Jak dbać o jego zdrowie? Na co najczęściej chorują?

Koty te są dosyć aktywne, zwłaszcza, gdy są to koty wychodzące. Powinno dostarczać się im całkiem sporo kalorii. Koty syberyjskie powinny jeść minimum dwa posiłki dziennie. Najczęściej jest tak, że koty te podjadają coś przez cały dzień. Oczywiście należy również uważać, by tych kalorii nie było za dużo.

Koty syberyjskie zdecydowanie preferują dietę wysokobiałkową – w końcu to urodzone drapieżniki, na wolności głównie żywiły się mięsem.

Warto podawać kotom profilaktycznie takie preparaty czy suplementy, które pomogą im w pozbywaniu się kłaczków z organizmu.

Koty syberyjskie – pielęgnacja

Jeśli chodzi o pielęgnację kota syberyjskiego, podstawową rzeczą jest wyczesywanie futra. Kot niestety może za tym nie przepadać. Czesanie powinno odbywać się minimum raz na tydzień. Dobrze tez kota wyczesać po spacerze – do jego futra przylepić się mogą bowiem różne listki czy patyczki.

Kota syberyjskiego można od czasu do czasu wykąpać – nie można jednak robić tego za często, zaszkodzi to naturalnym procesom higienicznym kota. Kot ten, o dziwo, nie będzie bał się wody – całkiem możliwe, że nawet polubi wodne zabawy.

Kotom niewychodzącym można obcinać pazurki – najlepiej, żeby kocięta przywykały do tego od małego.

Kot syberyjski – choroby związane ze złym żywieniem

Kot syberyjski to rasa cechująca się wyjątkową odpornością. Jednakże koty te są narażone na pewne choroby – może wystąpić u kotów syberyjskich przerost mięśnia sercowego, a także problemy z układem moczowym. Przy najmniejszych objawach warto udać się do weterynarza.



Zobacz także:
Zobacz też:  Kot syberyjski - waga. Żywienie i pielęgnacja
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też